Panasonic Electronic Components ECW-H8153HA
ECW-H8153HA
Part No.:
ECW-H8153HA
Datasheet:
ShinYuaECW-H8153HA.pdf
Description:
CAP FILM 0.015UF 3% 800VDC RAD
Series:
ECW-H(A)
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±3%
VoltageRating-AC:
283V
VoltageRating-DC:
800V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.606 L x 0.244 W (15.40mm x 6.20mm)
Height-Seated(Max):
0.476 (12.10mm)
LeadSpacing:
0.492 (12.50mm)