Panasonic Electronic Components ECW-HA3C153J
ECW-HA3C153J
Part No.:
ECW-HA3C153J
Datasheet:
ShinYuaECW-HA3C153J.pdf
Description:
CAP FILM 0.015UF 5% 1.6KVDC RAD
Series:
ECW-H(A)
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
700V
VoltageRating-DC:
1600V (1.6kV)
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.799 L x 0.299 W (20.30mm x 7.60mm)
Height-Seated(Max):
0.532 (13.50mm)
LeadSpacing:
0.689 (17.50mm)