Panasonic Electronic Components ECW-U1823JC9
ECW-U1823JC9
Part No.:
ECW-U1823JC9
Package:
1913 (4833 Metric)
Datasheet:
ShinYuaECW-U1823JC9.pdf
Description:
CAP FILM 0.082UF 5% 100VDC 1913
  • Related Categories
Package/Case:
1913 (4833 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ECW-U(C)
Capacitance:
0.082 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
40V
VoltageRating-DC:
100V
DielectricMaterial:
Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.189 L x 0.130 W (4.80mm x 3.30mm)
Height-Seated(Max):
0.118 (3.00mm)