KEMET EDH337M025A9PAA
EDH337M025A9PAA
Part No.:
EDH337M025A9PAA
Datasheet:
ShinYuaEDH337M025A9PAA.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
340 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
425 mA @ 10 kHz
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.413 (10.50mm)
SurfaceMountLandSize:
0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm)