United Chemi-Con EGXE250ELL271MJC5S
EGXE250ELL271MJC5S
Part No.:
EGXE250ELL271MJC5S
Manufacturer:
United Chemi-Con
Category:
Aluminum Electrolytic Capacitors
Package:
Datasheet:
ShinYuaEGXE250ELL271MJC5S.pdf
Description:
CAP ALUM 270UF 20% 25V RADIAL
Packaging:
Bulk
Series:
GXE
ProductStatus:
Active
Capacitance:
270 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C