United Chemi-Con EKMA350ELL330MF07D
EKMA350ELL330MF07D
Part No.:
EKMA350ELL330MF07D
Datasheet:
ShinYuaEKMA350ELL330MF07D.pdf
Description:
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
64 mA @ 120 Hz
LeadSpacing:
0.098 (2.50mm)
Size/Dimension:
0.248 Dia (6.30mm)
Height-Seated(Max):
0.315 (8.00mm)