United Chemi-Con EKMA500ETD100MF07D
EKMA500ETD100MF07D
Part No.:
EKMA500ETD100MF07D
Datasheet:
ShinYuaEKMA500ETD100MF07D.pdf
Description:
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
34 mA @ 120 Hz
LeadSpacing:
0.098 (2.50mm)
Size/Dimension:
0.248 Dia (6.30mm)
Height-Seated(Max):
0.315 (8.00mm)