United Chemi-Con EKMG101ELL330MJC5S
EKMG101ELL330MJC5S
Part No.:
EKMG101ELL330MJC5S
Datasheet:
ShinYuaEKMG101ELL330MJC5S.pdf
Description:
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.551 (14.00mm)