United Chemi-Con EKMG350EC3680MF11D
EKMG350EC3680MF11D
Part No.:
EKMG350EC3680MF11D
Datasheet:
ShinYuaEKMG350EC3680MF11D.pdf
Description:
CAP ALUM 68UF 20% 35V RADIAL
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
LeadSpacing:
0.098 (2.50mm)
Size/Dimension:
0.248 Dia (6.30mm)
Height-Seated(Max):
0.492 (12.50mm)