United Chemi-Con EKMH350VSN103MQ35T
EKMH350VSN103MQ35T
Part No.:
EKMH350VSN103MQ35T
Datasheet:
ShinYuaEKMH350VSN103MQ35T.pdf
Description:
CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP
Series:
KMH
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
10000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
LeadSpacing:
0.157 (4.00mm)
Size/Dimension:
1.000 Dia (25.40mm)
Height-Seated(Max):
1.378 (35.00mm)