United Chemi-Con EKMQ630ELL220ME11D
EKMQ630ELL220ME11D
Part No.:
EKMQ630ELL220ME11D
Manufacturer:
United Chemi-Con
Category:
Aluminum Electrolytic Capacitors
Package:
Datasheet:
ShinYuaEKMQ630ELL220ME11D.pdf
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 63V RADIAL
Packaging:
Bulk
Series:
KMQ
ProductStatus:
Active
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Polarization:
Polar
Ratings:
Applications:
General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency:
71 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
127.8 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.079 (2.00mm)
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.492 (12.50mm)