United Chemi-Con EKWA451ELL270MJ30S
EKWA451ELL270MJ30S
Part No.:
EKWA451ELL270MJ30S
Datasheet:
ShinYuaEKWA451ELL270MJ30S.pdf
Capacitance:
27 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
290 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
522 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
1.260 (32.00mm)