United Chemi-Con EKZE630ETD330MF11D
EKZE630ETD330MF11D
Part No.:
EKZE630ETD330MF11D
Datasheet:
ShinYuaEKZE630ETD330MF11D.pdf
Description:
CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
106 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
265 mA @ 100 kHz
Impedance:
220 mOhms
LeadSpacing:
0.098 (2.50mm)
Size/Dimension:
0.248 Dia (6.30mm)
Height-Seated(Max):
0.492 (12.50mm)