United Chemi-Con EKZE6R3ETD221MH07D
EKZE6R3ETD221MH07D
Part No.:
EKZE6R3ETD221MH07D
Datasheet:
ShinYuaEKZE6R3ETD221MH07D.pdf
Description:
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
6.3 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
190 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
380 mA @ 100 kHz
Impedance:
150 mOhms
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Size/Dimension:
0.709 Dia (18.00mm)
Height-Seated(Max):
0.669 (17.00mm)