United Chemi-Con EKZH160ELL221MF11S
EKZH160ELL221MF11S
Part No.:
EKZH160ELL221MF11S
Datasheet:
ShinYuaEKZH160ELL221MF11S.pdf
Description:
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL
Series:
KZH
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
16 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
250 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
500 mA @ 100 kHz
Impedance:
110 mOhms