United Chemi-Con EKZH350ELL470ME11S
EKZH350ELL470ME11S
Part No.:
EKZH350ELL470ME11S
Datasheet:
ShinYuaEKZH350ELL470ME11S.pdf
Description:
CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
132 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
240 mOhms