United Chemi-Con EKZM350ETD221MHB5D
EKZM350ETD221MHB5D
Part No.:
EKZM350ETD221MHB5D
Datasheet:
ShinYuaEKZM350ETD221MHB5D.pdf
Description:
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Series:
KZM
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
472.5 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
945 mA @ 100 kHz
Impedance:
56 mOhms
LeadSpacing:
0.138 (3.50mm)
Size/Dimension:
0.315 Dia (8.00mm)
Height-Seated(Max):
0.512 (13.00mm)