United Chemi-Con EKZN250ELL680ME11D
EKZN250ELL680ME11D
Part No.:
EKZN250ELL680ME11D
Datasheet:
ShinYuaEKZN250ELL680ME11D.pdf
Description:
CAP ALUM 68UF 20% 25V RADIAL
Packaging:
Bulk
Series:
KZN
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
7000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
180 mA @ 12 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
450 mA @ 100 kHz
Impedance:
380 mOhms
LeadSpacing:
0.079 (2.00mm)
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.492 (12.50mm)