United Chemi-Con ELBG250EC3192AM15S
ELBG250EC3192AM15S
Part No.:
ELBG250EC3192AM15S
Manufacturer:
United Chemi-Con
Category:
Aluminum Electrolytic Capacitors
Package:
Datasheet:
ShinYuaELBG250EC3192AM15S.pdf
Description:
CAP ALUM 1900UF 25V RADIAL
Packaging:
Bulk
Series:
LBG
ProductStatus:
Active
Capacitance:
1900 µF
Tolerance:
0%, +30%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C