Panasonic Electronic Components ELF-21C011A
ELF-21C011A
Part No.:
ELF-21C011A
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Datasheet:
ShinYuaELF-21C011A.pdf
Description:
CMC 1.1A 2LN TH
Packaging:
Bulk
Series:
C
ProductStatus:
Obsolete
FilterType:
Power Line
NumberofLines:
2
Impedance@Frequency:
Inductance@Frequency:
CurrentRating(Max):
1.1A
DCResistance(DCR)(Max):
300mOhm (Typ)
VoltageRating-DC:
VoltageRating-AC:
250V
OperatingTemperature:
-20°C ~ 115°C
Ratings:
ApprovalAgency:
Features:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.846 L x 0.965 W (21.50mm x 24.50mm)
Height(Max):
0.689 (17.50mm)