Panasonic Electronic Components ELF-21C018A
ELF-21C018A
Part No.:
ELF-21C018A
Datasheet:
ShinYuaELF-21C018A.pdf
Description:
CMC 1.8A 2LN TH
CurrentRating(Max):
1.8A
DCResistance(DCR)(Max):
120mOhm (Typ)
VoltageRating-DC:
VoltageRating-AC:
250V
OperatingTemperature:
-20°C ~ 115°C
Size/Dimension:
0.846 L x 0.965 W (21.50mm x 24.50mm)
Height(Max):
0.689 (17.50mm)