Panasonic Electronic Components ELF-21C023A
ELF-21C023A
Part No.:
ELF-21C023A
Datasheet:
ShinYuaELF-21C023A.pdf
Description:
CMC 2.3A 2LN TH
CurrentRating(Max):
2.3A
DCResistance(DCR)(Max):
80mOhm (Typ)
VoltageRating-DC:
VoltageRating-AC:
250V
OperatingTemperature:
-20°C ~ 115°C
Size/Dimension:
0.846 L x 0.965 W (21.50mm x 24.50mm)
Height(Max):
0.689 (17.50mm)