Panasonic Electronic Components ELF-25C003A
ELF-25C003A
Part No.:
ELF-25C003A
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Datasheet:
ShinYuaELF-25C003A.pdf
Description:
CMC 300MA 2LN TH
Packaging:
Bulk
Series:
C
ProductStatus:
Obsolete
FilterType:
Power Line
NumberofLines:
2
Impedance@Frequency:
Inductance@Frequency:
CurrentRating(Max):
300mA
DCResistance(DCR)(Max):
5.031Ohm (Typ)
VoltageRating-DC:
VoltageRating-AC:
250V
OperatingTemperature:
-20°C ~ 115°C
Ratings:
ApprovalAgency:
Features:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
1.004 L x 0.984 W (25.50mm x 25.00mm)
Height(Max):
0.827 (21.00mm)