Panasonic Electronic Components ELF-25C005F
ELF-25C005F
Part No.:
ELF-25C005F
Datasheet:
ShinYuaELF-25C005F.pdf
Description:
CMC 500MA 2LN TH
CurrentRating(Max):
500mA
DCResistance(DCR)(Max):
1.891Ohm (Typ)
VoltageRating-DC:
VoltageRating-AC:
250V
OperatingTemperature:
-20°C ~ 115°C
Size/Dimension:
0.984 L x 0.984 W (25.00mm x 25.00mm)
Height(Max):
0.689 (17.50mm)