Panasonic Electronic Components ELF-25C006F
ELF-25C006F
Part No.:
ELF-25C006F
Datasheet:
ShinYuaELF-25C006F.pdf
Description:
CMC 600MA 2LN TH
CurrentRating(Max):
600mA
DCResistance(DCR)(Max):
1.27Ohm (Typ)
VoltageRating-DC:
VoltageRating-AC:
250V
OperatingTemperature:
-20°C ~ 115°C
Size/Dimension:
0.984 L x 0.984 W (25.00mm x 25.00mm)
Height(Max):
0.689 (17.50mm)