Panasonic Electronic Components ELF-25C012A
ELF-25C012A
Part No.:
ELF-25C012A
Datasheet:
ShinYuaELF-25C012A.pdf
Description:
CMC 1.2A 2LN TH
CurrentRating(Max):
1.2A
DCResistance(DCR)(Max):
310mOhm (Typ)
VoltageRating-DC:
VoltageRating-AC:
250V
OperatingTemperature:
-20°C ~ 115°C
Size/Dimension:
1.004 L x 0.984 W (25.50mm x 25.00mm)
Height(Max):
0.827 (21.00mm)