Panasonic Electronic Components ELF-25C016A
ELF-25C016A
Part No.:
ELF-25C016A
Datasheet:
ShinYuaELF-25C016A.pdf
Description:
CMC 1.6A 2LN TH
CurrentRating(Max):
1.6A
DCResistance(DCR)(Max):
180mOhm (Typ)
VoltageRating-DC:
VoltageRating-AC:
250V
OperatingTemperature:
-20°C ~ 115°C
Size/Dimension:
1.004 L x 0.984 W (25.50mm x 25.00mm)
Height(Max):
0.827 (21.00mm)