Panasonic Electronic Components ELF-25C025A
ELF-25C025A
Part No.:
ELF-25C025A
Datasheet:
ShinYuaELF-25C025A.pdf
Description:
CMC 2.5A 2LN TH
CurrentRating(Max):
2.5A
DCResistance(DCR)(Max):
80mOhm (Typ)
VoltageRating-DC:
VoltageRating-AC:
250V
OperatingTemperature:
-20°C ~ 115°C
Size/Dimension:
1.004 L x 0.984 W (25.50mm x 25.00mm)
Height(Max):
0.827 (21.00mm)