Panasonic Electronic Components ELF-25C038A
ELF-25C038A
Part No.:
ELF-25C038A
Datasheet:
ShinYuaELF-25C038A.pdf
Description:
CMC 3.8A 2LN TH
CurrentRating(Max):
3.8A
DCResistance(DCR)(Max):
37mOhm (Typ)
VoltageRating-DC:
VoltageRating-AC:
250V
OperatingTemperature:
-20°C ~ 115°C
Size/Dimension:
1.004 L x 0.984 W (25.50mm x 25.00mm)
Height(Max):
0.827 (21.00mm)