Panasonic Electronic Components ELL-ATP220MB
ELL-ATP220MB
Part No.:
ELL-ATP220MB
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard, Corner Terminals
Datasheet:
ShinYuaELL-ATP220MB.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 2.5A 38 MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard, Corner Terminals
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
P
ProductStatus:
Obsolete
Type:
Wirewound
Material-Core:
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
2.5 A
Current-Saturation(Isat):
2.2A
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
38mOhm
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
Ratings:
OperatingTemperature:
InductanceFrequency-Test:
100 kHz