United Chemi-Con ELXV100ELL331MH12D
ELXV100ELL331MH12D
Part No.:
ELXV100ELL331MH12D
Datasheet:
ShinYuaELXV100ELL331MH12D.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
269.75 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
415 mA @ 100 kHz
Impedance:
200 mOhms
LeadSpacing:
0.138 (3.50mm)
Size/Dimension:
0.315 Dia (8.00mm)
Height-Seated(Max):
0.531 (13.50mm)