United Chemi-Con ELXV101ETD270MJC5S
ELXV101ETD270MJC5S
Part No.:
ELXV101ETD270MJC5S
Datasheet:
ShinYuaELXV101ETD270MJC5S.pdf
Description:
CAP ALUM 27UF 20% 100V RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
27 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
133 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
380 mA @ 100 kHz
Impedance:
470 mOhms
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.551 (14.00mm)