United Chemi-Con ELXV500ELL101MJ16S
ELXV500ELL101MJ16S
Part No.:
ELXV500ELL101MJ16S
Datasheet:
ShinYuaELXV500ELL101MJ16S.pdf
Description:
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.689 (17.50mm)