United Chemi-Con ELXY100ELL681MH20D
ELXY100ELL681MH20D
Part No.:
ELXY100ELL681MH20D
Datasheet:
ShinYuaELXY100ELL681MH20D.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
444 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
740 mA @ 100 kHz
Impedance:
95 mOhms
LeadSpacing:
0.138 (3.50mm)
Size/Dimension:
0.315 Dia (8.00mm)
Height-Seated(Max):
0.846 (21.50mm)