United Chemi-Con ELXY350ETD101MH12D
ELXY350ETD101MH12D
Part No.:
ELXY350ETD101MH12D
Datasheet:
ShinYuaELXY350ETD101MH12D.pdf
Description:
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Series:
LXY
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
LeadSpacing:
0.138 (3.50mm)
Size/Dimension:
0.315 Dia (8.00mm)
Height-Seated(Max):
0.531 (13.50mm)