United Chemi-Con ELXY350ETD101MJC5S
ELXY350ETD101MJC5S
Part No.:
ELXY350ETD101MJC5S
Datasheet:
ShinYuaELXY350ETD101MJC5S.pdf
Description:
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.551 (14.00mm)