United Chemi-Con ELXY350ETD151MH15D
ELXY350ETD151MH15D
Part No.:
ELXY350ETD151MH15D
Datasheet:
ShinYuaELXY350ETD151MH15D.pdf
Description:
CAP ALUM 150UF 20% 35V RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
LeadSpacing:
0.138 (3.50mm)
Size/Dimension:
0.315 Dia (8.00mm)
Height-Seated(Max):
0.650 (16.50mm)