United Chemi-Con ELXY630ELL330MF15D
ELXY630ELL330MF15D
Part No.:
ELXY630ELL330MF15D
Manufacturer:
United Chemi-Con
Category:
Aluminum Electrolytic Capacitors
Package:
Datasheet:
ShinYuaELXY630ELL330MF15D.pdf
Description:
CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL
Packaging:
Bulk
Series:
LXY
ProductStatus:
Active
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Polarization:
Polar
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
RippleCurrent@LowFrequency:
93.2 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
233 mA @ 100 kHz
Impedance:
610 mOhms
LeadSpacing:
0.098 (2.50mm)
Size/Dimension:
0.248 Dia (6.30mm)
Height-Seated(Max):
0.650 (16.50mm)