United Chemi-Con ELXY630ELL470MJC5S
ELXY630ELL470MJC5S
Part No.:
ELXY630ELL470MJC5S
Datasheet:
ShinYuaELXY630ELL470MJC5S.pdf
Description:
CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.551 (14.00mm)