United Chemi-Con ELXZ250ELL471MH20D
ELXZ250ELL471MH20D
Part No.:
ELXZ250ELL471MH20D
Datasheet:
ShinYuaELXZ250ELL471MH20D.pdf
Description:
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
LeadSpacing:
0.138 (3.50mm)
Size/Dimension:
0.315 Dia (8.00mm)
Height-Seated(Max):
0.846 (21.50mm)