United Chemi-Con ELXZ350ETD101MF15D
ELXZ350ETD101MF15D
Part No.:
ELXZ350ETD101MF15D
Datasheet:
ShinYuaELXZ350ETD101MF15D.pdf
Description:
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
160 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
400 mA @ 100 kHz
Impedance:
180 mOhms
LeadSpacing:
0.098 (2.50mm)
Size/Dimension:
0.248 Dia (6.30mm)
Height-Seated(Max):
0.650 (16.50mm)