Taiyo Yuden EMK063BJ332MP-F
EMK063BJ332MP-F
Part No.:
EMK063BJ332MP-F
Datasheet:
ShinYuaEMK063BJ332MP-F.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 16V X5R 0201
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
16V
TemperatureCoefficient:
X5R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Applications:
SMPS Filtering
Size/Dimension:
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.015 (0.39mm)