Taiyo Yuden EMK105B7223MV-F
EMK105B7223MV-F
Part No.:
EMK105B7223MV-F
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ShinYuaEMK105B7223MV-F.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 16V X7R 0402
  • Related Categories
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
16V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
SMPS Filtering
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.026 (0.65mm)