Taiyo Yuden EMK316BBJ226MLHT
EMK316BBJ226MLHT
Part No.:
EMK316BBJ226MLHT
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaEMK316BBJ226MLHT.pdf
Description:
CAP CER 22UF 16V X5R 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
16V
TemperatureCoefficient:
X5R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.071 (1.80mm)