United Chemi-Con EMLA100ADA330ME61G
EMLA100ADA330ME61G
Part No.:
EMLA100ADA330ME61G
Datasheet:
ShinYuaEMLA100ADA330ME61G.pdf
Description:
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
38 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
95 mA @ 100 kHz
Impedance:
1.3 Ohms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.240 (6.10mm)
SurfaceMountLandSize:
0.209 L x 0.209 W (5.30mm x 5.30mm)