United Chemi-Con EMLE350ADA100ME73G
EMLE350ADA100ME73G
Part No.:
EMLE350ADA100ME73G
Datasheet:
ShinYuaEMLE350ADA100ME73G.pdf
Description:
CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD
Series:
Alchip™- MLE
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
7000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
25 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
37.5 mA @ 100 kHz
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.287 (7.30mm)
SurfaceMountLandSize:
0.209 L x 0.209 W (5.30mm x 5.30mm)