United Chemi-Con EMVL250ADA470MF80G
EMVL250ADA470MF80G
Part No.:
EMVL250ADA470MF80G
Datasheet:
ShinYuaEMVL250ADA470MF80G.pdf
Description:
CAP ALUM 47UF 20% 25V SMD
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
63 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
68.04 mA @ 100 kHz
Size/Dimension:
0.248 Dia (6.30mm)
Height-Seated(Max):
0.315 (8.00mm)
SurfaceMountLandSize:
0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm)