United Chemi-Con EMVL350ADA220MF60G
EMVL350ADA220MF60G
Part No.:
EMVL350ADA220MF60G
Datasheet:
ShinYuaEMVL350ADA220MF60G.pdf
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
42 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
45.36 mA @ 100 kHz
Size/Dimension:
0.248 Dia (6.30mm)
Height-Seated(Max):
0.236 (6.00mm)
SurfaceMountLandSize:
0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm)