United Chemi-Con EMVL350ADA4R7MD60G
EMVL350ADA4R7MD60G
Part No.:
EMVL350ADA4R7MD60G
Datasheet:
ShinYuaEMVL350ADA4R7MD60G.pdf
Description:
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V SMD
Series:
Alchip™- MVL
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
15 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
22.5 mA @ 100 kHz
Size/Dimension:
0.157 Dia (4.00mm)
Height-Seated(Max):
0.236 (6.00mm)
SurfaceMountLandSize:
0.169 L x 0.169 W (4.30mm x 4.30mm)