United Chemi-Con EMVL500ADA220MF80G
EMVL500ADA220MF80G
Part No.:
EMVL500ADA220MF80G
Datasheet:
ShinYuaEMVL500ADA220MF80G.pdf
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
49 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
52.92 mA @ 100 kHz
Size/Dimension:
0.248 Dia (6.30mm)
Height-Seated(Max):
0.315 (8.00mm)
SurfaceMountLandSize:
0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm)